KONST / Litografier / Färglitografi 14035019
nr 1403 5019
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 8/290. Motivet: 42x56cm, yttermått inklusive ram: 60x72cm
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
måndag 14 juni 2021
kl 19:12:11
300 kr
350 kr
Karl Höglund
Läs mer om Karl Höglund